Images from our 11 December 2015 Ciragan Winter Wonderland Invitation / 11 Aralık 2015 Çırağan Kış Harikalar Diyarı Davetimizden Görüntüler
14 Eylül 2018
A Magnificent Indian Wedding / Muhteşem Hint Düğünü
14 Eylül 2018

Sinem&Kerem Wedding at Ciragan Palace / Çırağan Sarayı’nda Sinem&Kerem Düğünü

I have created a green dream with a hidden garden theme at Ciragan Palace, Istanbul’s most beautiful wedding venue. The engagement ceremony that was realized in front of a huge heart symbolizing the love of the couple, did continue at KM Events feast tables in ivy covered gazebos of the palace’s garden.

This nature themed wedding, in which I have utilized all tones of green and orange, will not be erased from memories for a long time as “Sinem and Kerem’s hidden garden”.

The garden themed wedding went on with an After Party which was essentially a continuation of the same concept.

******

İstanbul’un en güzel düğün mekanı Çırağan Sarayı’nda ekibimle birlikte saklı bahçe temalı yemyeşil bir rüya yarattık. Çifitimizin sevgisini sembolize eden dev bir kalbin önünde gerçekleştirilen nikah seramonisi, sarayın bahçesine konulan sarmaşıklı bahçe gazevolarındaki KM Events sofraları ile devam etti.

Yeşil ve turuncunun her tonunu cömertçe kullandığım doğa temalı bu düğün, Sinem ve Kerem’in saklı bahçesi olarak uzun zaman hafızalardan silinmeyecek.

Bahçe temalı düğün aynı konseptin devamı olan After Party ile devam etti.